Ukentlig handicapturnering i Snooker

Turneringene avholdes på torsdager med spillestart kl 1730. Turneringsleder vil holde åpent fra kl 1700. Turneringene skal være ferdige senest kl 2200. Det blir utmerkelse til pallen for sammenlagt. Startavgift blir 0,- for deltagere med månedskort, og 50,- for øvrige deltagere. Det spilles med handicap. Det er satt opp et poenghandicap system, samt et utgangspunkt for startrating. Begge deler kan bli endret basert på erfaring. Spilleformat og distanse vil variere ut ifra antall deltagere. Dersom det blir gruppespill grupperes spillerne ut ifra gjeldende rating slik at det blir «lik» spillestyrke i gruppene. Etter som vi kun har to bord blir det maksimalt 16 deltagere, og det er førstemann til møllen prinsippet som gjelder ved påmelding. Påmeldingsfristen er kl 1800 dagen før slik at turneringsleder har tid til å sette opp turneringen på best mulig måte.

Koronavett regler er slått opp på oppslagstavlen. Det er en forutsetning at disse følges. Klubbens reglement for orden og oppførsel skal også følges.

Legg igjen en kommentar